Odchylky oxidativního stresu a neopterinu u schizofrenie: longitudinální studie

Sobota, 01. květen 2010

Odchylky oxidativního stresu byly nabídnuty při vysvětlování patogeneze schizofrenie. Tato indicko-americká studie (specializovaná pracoviště Bangalore a Columbus, OH) zkoumala odchylky neopterinu a oxidativního stresu u pacientů se schizofrenií před léčbou a po ní.  Neopterin, celkové antioxidanty, nitrity a thioly v séru antipsychotiky neléčených schizofrenních pacientů (n=45) byly stanoveny na začátku před léčbou v porovnání  se zdravými kontrolami (n=43).

Pacienti se schizofrenií byli během léčby sledováni 3 měsíce a uvedené parametry byly opět stanoveny (n=32).Ve srovnání se zdravými kontrolami měli pacienti se schizofrenií před léčbou významně vyšší hladiny neopterinu a nitritů a významně nižší hladiny antioxidantů. Během sledování a hodnocení pacientů se schizofrenií po léčbě antipsychotiky došlo k významnému poklesu hladiny neopterinu a významnému zvýšení hladiny antioxidantů. Pozorování z této studie podporuje výskyt zvýšeného oxidativního stresu u schizofrenie, který se zlepšuje při antipsychotické léčbě.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Chittipol, S., Vankatasubramanian, G., Neelakantachar, N. et al.: Oxidative stress and neopterin abnormalities in schizophrenia: a longitudinal study. Journal of Psychiatric Research, 44, 2010, č. 5, s. 310-313
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist