Kombinace elektrokonvulzivní léčby s kožně-plastickou chirurgií u schizofrenního pacienta s popáleninami

Neděle, 22. březen 2009

Autoři referují o použití elektrokonvulzní léčby (ECT-Electroconvulsive Therapy) u pacienta se schizofrenií bezprostředně po plasticko-chirurgické operaci (kožní štěp) pro rozsáhlé popáleniny. Pacient měl 22 let a byl popálen na více než 33% povrchu těla v kontextu sebevražedného pokusu. Po přijetí na popáleninovou jednotku pacient pokračoval v opakovaných sebevražedných pokusech.

Po časově rozvržené kožně-plastické chirurgii byla pacientovi poskytnuta ECT za použití myorelaxancia a intubace. Po sérii ECT terapie byly jeho halucinace slabší a jeho chování se zlepšilo. Tato kombinace se vyhýbá anesteziologickému postupu a umožňuje lékařům aplikovat ECT dříve pro popálené psychiatrické pacienty rezistentní vůči psychofarmakologické léčbě. Tato kombinace léčí simultánně tělesná poškození i duševní choroby.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Iwata, K., Masuda, M., Soejima, K. et al.: Combination of electroconvulsive therapy with skin graft surgery for a schizophrenic patient with burns. Journal of ECT, 25, 2009, č. 3, s. 210-212.
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist