Pro zobrazeníní profilu autora je nutné být zaregistrován a přihlášen.

Souhrn: Laboratorní studie na in vitro a in vivo modelech ukazují, že polyfenoly zeleného čaje mají signifikantní ochranné účinky, které mohou přispívat k jejich anti-fotokarcinogenním vlastnostem a mohou působit proti různým biochemickým procesům indukovaným nebo mediovaným slunečním UV zářením.

Klíčová slova: zelený čaj, polyfenoly, karcinogeneze, kůže

Zveme Vás na I. kongres estetické a laserové medicíny ČLS JEP, který se uskuteční
ve dnech 21.–22. března 2014, Slovanský dům, Praha.

Souhrn: Dermatitidy v obličeji patří mezi časté diagnózy, které mají sklon recidivovat. Epikutánní testy jsou zlatým standardem při identifikaci příčiny kontaktní alergie. Evropskou standardní sadu alergenů je vhodné doplnit o alergeny kosmetiky a vlastní produkty, které vyplynou z anamnézy. Aeroalergeny hrají roli při provokaci ekzémových projevů u atopiků. Atopické epikutánní testy bývají pozitivní u 30 až 50 % vyšetřených.

9. září 2013 se v penzionu Rytířsko u Jihlavy uskutečnilo setkání dermatovenerologů kraje Vysočina a přizvaných hostů. Semináře tohoto typu jsou pořádány dermatovenerologickým oddělením Nemocnice Jihlava pravidelně 3x ročně již více než 10 let, v posledních 3 letech jsou zařazeny do akcí garantovaných ČLK a ČDS a jsou hodnoceny kreditními body.

Výbor Pracovní skupiny pro akné Sekce korektivní dermatologie České dermatologické společnosti srdečně zve všechny lékaře zajímající se o problematiku obličejových dermatóz na 7. konferenci Akné a obličejové dermatózy, která se bude konat 1. 11. 2013, tentokrát v hotelu Diplomat v Praze. Srdečně zváni jsou i slovenští kolegové. Program konference je již připraven a doufáme, že pro Vás bude zajímavý.

Za výbor Pracovní skupiny:  doc. MUDr. Jarmila Rulcová, MUDr. Zuzana Nevoralová a MUDr. Nina Benáková

 

 

 

 

 

 

Rezidence patří dermatologii Pátek, 09. listopad 2012

Národní symposium k 90. výročí založení ČDS a SDS se špičkovými přednášejícími české a slovenské dermatologie.

8. 11. 2012 od 9 do 17 hod s navazujícím slavnostním večerem.

STAN PROTI MELANOMU 2012 Čtvrtek, 10. květen 2012

Ve dnech 2. a 3.5.2012 se v Praze Na Můstku uskutečnil již tradiční Stan proti melanomu. Osm lékařů ze 3. LF UK a FNKV v Praze pod vedením přednosty kliniky prof. MUDr. Petra Arenbergera, DrSc., MBA vyšetřilo celkem 1916 pacientů. U 65 z nich tým specialistů odhalil zhoubné nádory – 17 maligních melanomů, 32 bazaliomů a 16 spinaliomů.

Ve čtvrtek 10.5.2012 pokračovali dermatologové vyšetřováním 681 pacienta ve stanu v Ostravě. Zjištěno bylo 6 maligních melanomů, 14 dysplastických névů a 14 bazaliomů.

XXV. kongres ČLS JEP Úterý, 08. květen 2012

13.6.2012 – hotel DAP Praha

Pohlavně přenosné nemoci: historie, současnost a perspektivy

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>
Strana 1 z 7

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist