Pro zobrazeníní profilu autora je nutné být zaregistrován a přihlášen.

Nevinnost antihistaminik zpochybněna Středa, 07. listopad 2007

Antihistaminika jsou volně prodejná a jsou používaná proti alergiím, pruritu, nausei, kašli a jako prášky na spaní a jsou považována za bezpečná. Jen na recepty byla vydána v roce 2001 za 4,3 biliony dolarů.

Filaggrinový gen a atopická dermatitida Pondělí, 05. listopad 2007Pro epidermální diferenciaci je základní podmínkou bezvadná funkce epidermální bariéry. Diferenciační epidermální komplex (EDC) je shluk genů na chromozomu 1q21, kódujících proteiny důležité pro terminální diferenciaci lidské epidermis, včetně filaggrinu, lorikrinu, S100proteinu a dalších. Jejich variace hrají důležitou roli v celé řadě kožních chorob: vulgární ichtyóza, atopická dermatitida a psoriáza. Dvě loss-of-function mutace ve filaggrinovém genu-R501X a 2282de14- jsou zřetelně spojené s vulgární ichtyózou u 15 evropských rodin, a to v semidominantní dědičnosti.

Jsou navrženy nové pohledy strukturálních vztahů mezi arrector pili (AP) a mazovou žlázou (SG). Bylo analyzováno 30 rekonstrukčních 3D sériových řezů folikulární jednotky, včetně vlasu.

Toll-like receptory (TLR) jsou důležité při rozeznání součástí Candida albicans a při aktivaci přirozené imunity. Fosfolipomanan (PLM), což je glykolipid, je exprimován na povrchu stěn buněk kandidy. Autoři v této studii hledají vysvětlení, zda PLM navozuje zánětlivou reakci v lidských keratinocytech. Pokus byl proveden na keratinocytové kultuře.

Alopecia areata (AA) je autoimunitní porucha vlasového foliklu s charakteristickým zánětlivým infiltrátem kolem anagenních foliklů. Substance P (SP) hraje kritickou roli v kožní neuroimunitní síti a ovlivňuje funkci imunitních buněk neurokinin-1 receptory (NK-1R). Autoři tyto vztahy sledovali na myším modelu C3H/HeJ. V časné fázi vývoje AA vzrostl počet SP-imunoreaktivních vláken.

Melanomy, pokud nejsou detekovány časně, jsou velice agresivní a nesnadno léčitelné. Aktivace  extracelulárně regulovaných signálů (ERK) mitogen-aktivovaných protein (MAP) kináz se obecně nacházejí v melanomech, hlavně skrze onkogenní mutace B-Raf. Autoři již dříve upozornili, že aktivace ERK/MAP kinázy stimuluje syntézu fibronektinu regulací transkripčního faktoru časné růstové odpovědi -1 (Egr-1). Nyní byla studována regulace a úloha fibronektinu produkovaného melanomovými buňkami, které nesou onkogenní mutaci B-Raf.

Mitochondrie v oxidativním šoku Úterý, 23. říjen 2007

Mitochondrie jsou integrální součástí selhání orgánu v chorobném stavu. Mechanizmus této mitochondriální dysfunkce však není znám. Indukovatelná hemoxygenase (HO-1), člen “heat shock protein rodiny”, je v chorobě upregulována, asi jako ochrana proti oxidativnímu stresu. Nicméně, jeden z produktů HO-1 je Fe2+; násobí škodlivý potenciál reaktivního kyslíku jako katalyzátor Fentonovy reakce.

Pětiletá anamnéza bolestivých červených plátů na bércích a na nártech u 22leté, jinak zcela zdravé ženy. Na reumatologii byla stanovena diagnóza erythema nodosum (EN) a ordinován orálně prednison. Po měsící se nic nezlepšilo a léčení bylo přerušeno. Léze byly konstantní, bolestivé na pohmat, jinak  žádné obtíže. Starší léze připommínaly modřinu.

Survivin je členem rodiny proteinů, která inhibuje apoptózu a současně kontroluje proliferaci. Jeho funkce jsou součástí chromozomálního komplexu, který je základní v buněčném dělení. Inhibice apoptózy se děje buď přímo anebo interferencí s funkcí kaspáz. Tato dualita ve funkcích navozuje otázku, do jaké míry je součástí regulace anagenu a katagenu, kdy během cyklu matrixové keratinocyty silně proliferují a podléhají apoptóze.

Periorbitální dermatitida je běžná choroba často odolávající terapii. V letech 1999 - 2004 autoři vyšetřili velkou skupinu nemocných v Erlangenu i v okolí (n=2035) a převažovaly spíše ženy a osoby s atopickou dermatitidou ≥ 40 roků. Hlavní příčinou se ukazovala být hlavně kosmetika a oční léky v 31 %, směs voňavek v 19 %, neomycin v 8% a ve 12,5 % to byla externa samotných pacientů, která musela být identifikována testováním. Nálezy ukazují, že je u periorbitální dermatitidy vždy nutné testovat, aby byla osvětlena příčina.

<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 Další > Konec >>
Strana 24 z 26

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist