Podrobnosti terapie pachyonychie pomocí malých interferujících rna při intradermální aplikaci

Úterý, 26. duben 2011

Jakkoliv RNA interference nabízí mnoho terapií pro léčení kožní choroby, je řada překážek, které klinické plány ruší. Nedávno se ukázalo, že vysoký tlak při intradermální aplikaci tekutiny usnadňuje přijetí jaderné kyseliny do keratinocytů v kůži myši. Podobně injekce small interfering RNA (siRNA; TD101) do pachyonychia congenita (PC), léze na pacientově noze vedou ke zlepšení. Bohužel, velká bolest při této aplikaci brzdí administraci pomocí hypodermické jehly.

Proto byl vykonán pokus se “self-delivery” siRNA (i.e., siRNA chemicky modifikované pro zlepšení vstupu). Přitom se redukoval preexistující fluorescenční reporter exprese genů. Navíc léčení PC pomocí self-delivery “TD101” siRNA velice redukovalo mutantní keratin 6a mRNA s malým nebo žádným efektem na wild-type expression. To vše ukazuje, že chemická modifikace siRNA může limitovat výsledky kožní aplikace (především vstup do keratinocytů) a může mít klinické použití při inhibici exprese genů v kůži.

Additional Info

  • Literatura: Hickerson, R.P. et al.: Use of Self-Delivery siRNAs to Inhibit Gene Expression in an Organotypic Pachyonychia Congenita Model. J of Invest Dermatol (2011) 131, 1037–1044.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist