Vztah demodexu k rosacee

Sobota, 17. březen 2007

Pacienti s papulopustulózní rosaceou mají na obličeji vysokou denzitu Demodex folliculorum, ale souvislost s rosaceou je stále diskutabilní. Selektivní antibiotika efektivně redukují kolonizaci, nicméně mechanizmus jejich účinku není znám. Ve studii byl izolován Bacillus oleronius z D. folliculorum  pacienta s papulozní rosaceou na obličeji. Tato bakterie produkuje antigen, který je schopen stimulovat periferní krevní mononukleáry u 16 z 22 (73 %) pacientů s rosaceou, ale jen u pěti ze 17 (29 %) kontrol (P = 0•0105).

Westernblot-analýza ukázala ve frakcích sér přítomnost dvou antigenních proteinů 62 a 83 kDa. Nebyla nalezena imunoreaktivita k těmto dvěma proteinům oproti kontrolám. Dvojrozměrná elektroforetická separace izolovala tyto proteiny, aby mohly být identifikovány příslušné peptidy. Ukázalo se, že B. oleronius, izolovaný z D. folliculorum mite je schopen stimulovat zánětlivou odpověď u nemocných s papulopustulózní rosaceou.

Additional Info

  • Literatura: Lacey, N. et al.: Mite-related bacterial antigens stimulate inflammatory cells in rosacea. Bri J Dermatol 157 (3), 474–481, 2007.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Související články

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist