Propionibacterium acnes zhoršuje lipogenezi

Sobota, 19. prosinec 2009

Propionibacterium acnes je považováno za součást těžké formy akné, není však jasné, zda tento bacil přímo ovlivňuje lipogenezi v mazových žlázách. Autoři provedli pokusy s kulturou P. acnes (acnes-CM) a s formalinem zabitých P. acnes (F-acnes) V P. acnes (F-acnes) sebocytech křečka se zvýšila formace lipidových intracelulárních kapek a také syntéza triacylglyceridu jako následek aktivity diacylglycerol acyltransferázy a zdá se, že to vše je součástí zhoršení choroby.

V mazových žlázách v jejich vývodech roste produkce 15-deoxy- 12,14-prostaglandin J2 (15d-PGJ2) a cytochromu CYP450 jako lipogenního faktoru v diferencovaných sebocytech. Tyto výsledky říkají, že ještě nepublikovaná evidence přímé účasti P.acnes na augmentaci lipogeneze, kdy mechanizmus vzestupu 15d-PGJ2  cestou CYP je úzce spojen s posílením produkce triacylglyceridu.

Additional Info

  • Literatura: Linuma, K. et al.: Involvement of Propionibacterium acnes in the Augmentation of Lipogenesis in Hamster Sebaceous Glands In Vivo and In Vitro. J Invest Dermatol (2009) 129, 2113–2119

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist