Pro zobrazeníní profilu autora je nutné být zaregistrován a přihlášen.

Trichotilománie (TTM) je běžná psychiatrická porucha se zjevnou chronicitou a komorbiditou, které významně ovlivňují psychosociální fungování a tělesné vzezření postižené(ho).

Tolerance, závislost a nepříznivé účinky na kognitivní funkce jsou dobře známé důsledky dlouhodobého užívání benzodiazepinů (BDZ) obzvláště ve vysokých dávkách. To působí trnité léčebné problémy s jejich odnětím.

Navzdory v praxi časté multisomatoformní poruše (MSD-multisomatoform disorder), existuje málo kontrolovaných studií její farmakoterapie. Proto cílem této studie bylo porovnat účinnost a bezpečnost escitalopramu (10-20 mg/den) s placebem v léčbě pacientů s MSD ve 12 týdenním období.

Ačkoliv jsou antidepresiva (ATD-antidepressant drugs) často předepisována pacientům s Alzheimerovou chorobou (AD-Alzheimer´s disease), jejich účinek na kognitivní stav bývá jen zřídka posouzen.

Pimavanserin tartrát je první 5-HT2A agonista, který vstoupil do klinických zkoušek v léčbě psychózy po L-dopa u Parkinsonovy choroby a při augmentaci léčby schizofrenie nízkou dávkou risperidonu. Pimavanserin bývá také hodnocen jako možný lék proti nespavosti.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>
Strana 5 z 5

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist