Vulvární prekancerózy u hiv+ žen

Sobota, 24. listopad 2007

V cervixu HIV infikovaných žen byly nalezeny menší počty Langerhansových buněk (LCs), což přispívá k progresi spinocelulárních intraepiteliálních struktur ve spojení s lidským papiloma virem (HPV). Tento vztah nebyl dosud sledován ve vulvě. Účelem této studie je srovnání denzity S100+ LC ve vulvárních intraepiteliálních neoplaziích (VIN) u HIV-pozitivních a HIV-negativních žen.

Je to studie retrospektivní, do sledování bylo zahrnuto také kouření. Průměrné počty při velkém zvětšení sledovali S100 imunohistochemické barvení a in situ provedena hybridizace na detekci HPV DNA 16 a 18. Průměrné počty S100+ LC u  HIV-pozitivních a HIV-negativních osob byly 5,82 a 9,86 per HPV, resp. (p = 0.0026). Počty LC byly také srovnány u kuřáků a nekuřáků. HIV+ pacienti s vysokým VIN měli zřetelně nižší počty LC, což svědčí o poškození vulvární imunity u HIV+ žen. To přispívá  k progresi vulvárních HPV lézí.

Barták, P.

Additional Info

  • Literatura: Taube, J.M. et al.: Langerhans cell density and high-grade vulvar intraepithelial neoplasia in women with human immunodeficiency virus infection. Journal of Cutaneous Pathology 34 (7), 565–570, 2007.
Barták, P.

Barták, P.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist