Emoční nestabilita a sebevražedné chování jako důsledek transsexualismu

Sobota, 13. březen 2010

Tento příspěvek německých autorů (Universität Ulm, klinické pracoviště Günzburg) popisuje případ, který vedl k psychiatrické hospitalizaci z důvodu emoční nestability a sebevražedného chování plynoucích z poruchy pohlavní identity (transsexualismus ze ženy na muže). Během ústavní léčby trvající téměř 4 měsíce bylo dosaženo značné zlepšení emoční nestability a sebevražedného chování pacienta.

Léčebný úspěch vydržel i během katamnestického sledování (18 měsíců po propuštění). Na syndrom orientovaná farmakoterapie (quetiapin a valproát) podávaná jako „off-label“ (oficiálně neschválená) ke stabilizaci nálady pacienta, byla považována za účinnou. Několik měsíců po propuštění z ústavní péče byla zahájena s ohledem na transsexualismus hormonální léčba doprovázená ambulantní psychoterapií.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Handel, S., Jäger,M.: Emotionale Instabilität und Suizidalität in Folge einer Transsexualität. Nervenarzt, 2010, 81(3):335-338
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Související články

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist