Žaludeční adenokarcinom mylně diagnostikován jako jídelní porucha

Čtvrtek, 04. březen 2010

Mnoho organických stavů může napodobit příznaky jídelní poruchy (poruchy příjmu jídla),ale o obstrukci žaludku, napodobující mentální anorexii, bylo referováno zřídka.
  
Australští autoři z The Royal Melbourne Hospital popisují případ 51leté ženy přijaté k hospitalizaci s počáteční diagnózou mentální anorexie.
  
Bylo zjištěno, že příznaky pacientky z horního gastrointestinálního traktu se ztrátou tělesné váhy jsou odvozeny od obstrukce žaludku adenokarcinomem. Časově shodní psychosociální agresoři a psychiatrická anamnéza v minulosti, mezi jinými faktory, „zmátly“ diagnostický proces.
  
Před postavením dg. jídelní porucha je třeba zcela vyloučit organické příčiny ztráty tělesné váhy a příznaků z horního gastrointestinálního traktu. Zvláště to platí pro případy, kde jsou u pacienta atypické rysy potíží.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Siew, L.-Ch., Huang, Ch., Fleming, J.: Gastric adenocarcinoma mistakenly diagnosed as an eating disorder. Case report. International Journal of Eating Disorders, 43, 2010, č. 3, s. 286-288.
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist