Elektrokonvulzní léčba za přítomnosti kovového lebečního plátu po resekci meningeomu

Pondělí, 08. únor 2010

Elektrokonvulzní léčba (ECT-Electroconvulsive Therapy) je účinná a bezpečná léčba dokonce i u křehkého a tělesně nemocného. Autoři prezentují kazuistiku pacienta, kterému byla aplikována ECT i přes anamnézu nedávné resekce meningeomu a s přítomností kovového lebečního plátu. Pacient měl v anamnéze bipolární poruchu v remisi, ale dostal se do akutní manické epizody s psychotickými rysy po resekci supraselárního meningeomu.

Navíc se přidalo delirium komplikující stav pacienta. Protože léky nebyly účinným řešením, byla aplikována ECT. Tento případ dokládá bezpečné použití v komplikovaných situacích, jako jsou tyto. Uvedený případ také prokazuje, že ECT může být úspěšně aplikována při výskytu přídavného deliria a po nedávné resekci meningeomu. Bezpečné a účinné použití ECT v takových případech ovšem vyžaduje klinické dovednosti a zkušenosti.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Ling, T., Manepalli, J., Grossberg, G.: Electroconvulsive therapy in the presence of a metallic skull plate after meningioma resection. The Journal of ECT, 26, 2010, č. 2, s. 136-138
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist