Bruxismus pravděpodobně způsobený venlafaxinem

Úterý, 30. listopad 1999

Cílem autorů bylo referovat o pacientovi s bruxismem pravděpodobně způsobeným antidepresivem venlafaxinem.


Jednalo se o 62letého muže, u kterého se vyvinul závažný bruxismus, který začal dva týdny po zahájení léčby venlafaxinem pro depresi a úzkost. Po vysazení venlafaxinu se bruxismus postupně zlepšoval a po dvou měsících vymizel.

Závěrem se autoři domnívají, že by bruxismus měl být považován za možný vedlejší účinek venlafaxinu.

Veselý, J.

Additional Info

  • Literatura: Alonso-Navarro, H., Martín-Prieto, M., Ruiz-Ezquerro, J.J. et al.: Bruxism possibly induced by venlafaxine. Clinical Neuropharmacology, 32, 2009, č. 2, s. 111-112
Veselý, J.

Veselý, J.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Rychlá změna diagnózy

Hledat diagnózu:
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist