Pro zobrazeníní profilu autora je nutné být zaregistrován a přihlášen.

VÝŽIVA A VLASY Čtvrtek, 27. únor 2014

Nutrition and hair
Lynne J. Goldberg, MD., Yolanda Lenzy, MD
Department of Dermatology, Boston University School of Medicine, 609 Albany Street, Boston, MA 02118, USA
Nutrition and hair. Goldberg LJ, Lenzy Y. Clin Dermatol. 2010 Jul-Aug;28(4):412-9.

Nováková, D. – zkrácený překlad
Klinika nukleární medicíny a endokrinologie, FN Motol

Souhrn:
Zdravě vypadající vlasy jsou známkou výborného celkového zdravotního stavu a také dobré péče o vlasy. Většina zdravých jedinců má ve své stravě k dispozici odpovídající živiny, ale pro mnoho lidí není správná výživa dostupná. Někteří lidé mají onemocnění, která je předurčují k nutričním deficitu, což se často projevuje změnami ve kštici a někdy i ochlupení na těle. Podvýživa, vrozené srdeční vady, nervosvalová onemocnění, chronické choroby, malignity, alkoholismus a pokročilý věk mohou způsobit změnu barvy vlasů, jejich oslabení nebo ztrátu. Rozpoznání populace s rizikem nedostatku vitamínů je prvním krokem k jejich odhalení. Změny na kůži a vlasech mohou poskytnout vodítka k přítomnosti probíhajícího deficitu vitamínů.

ATOPICKÁ DERMATITIDA A VÝŽIVA Čtvrtek, 27. únor 2014

Atopic dermatitis and nutrition
Justin Finch, MD, M.N. Munhutu, Diane L. Whitaker-Worth, MD
Department of Dermatology, University of Connecticut Health Center, 21 South Rd, Farmington, CT 06030, USA

Nováková, D. – zkrácený překlad
Klinika nukleární medicíny a endokrinologie, FN Motol

Článek o atopické dermatitidě a výživě byl publikován koncem roku 2010 v časopisu Clinics in Dermatology (72). Uvedený text je částečně zkrácený překlad tohoto článku.

Acne vulgaris, probiotics and the gut-brain-skin axis - back to the future? autorů Bowe WP a Logan AC publikovaného v lednu 2011 v časopisu Gut patogens (1)
Nováková, D. - Zkrácený překlad

Souhrn
Dermatologové Stokes a  Pillsbury (2) si již před více než 70 lety povšimli vztahu mezi trávicím traktem, depresí, úzkostí a onemocněním kůže jako je akné. Stokes a Pillsbury předpokládali, že emocionální stavy mohou změnit normální střevní mikroflóru a zvýšit střevní propustnost a tím přispět k systémovému zánětu. Navrhovali použití bakterií jako je Lactobacillus acidophilus. Mnoho z aspektů jejich teorie o vztahu zažívacího traktu, mozku a kůže bylo v poslední době potvrzeno. Schopnost střevní mikroflóry a probiotik ovlivnit systémový zánět, oxidační stres, glykémii, obsah lipidů i náladu může mít zajímavé dopady na akné. Znalosti o střevní mikroflóře mohou ovlivnit výzkum akné a poskytnout podklady k vypracování nových diet.

Fölster-Holst, R.: Probiotics in the treatment and prevention of atopic dermatitis. Ann Nutr Metab 2010; 57 Suppl:16-9

Nováková, D. - Zkrácený překlad

Summary:
Abstract from the German article. The role of probiotics in the prevention and treatment of atopic dermatitis (AD). A systematic review of the recent randomized studies.

Key words: probiotics, atopic dermatitis, randomized controlled studies

Atopic dermatitis and nutrition
Justin Finch, MD, M.N. Munhutu, Diane L. Whitaker-Worth, MD
Department of Dermatology, University of Connecticut Health Center, 21 South Rd, Farmington, CT 06030, USA

Nováková, D. – zkrácený překlad
Klinika nukleární medicíny a endokrinologie, FN Motol

Souhrn:
V posledních desetiletích.došlo k prudkému nárůstu výskytu alergií a autoimunitních onemocnění, k němuž přispěla nižší expozice mikrobiálním podnětům spojená s moderním životním stylem. Střevní mikroflóra je po celý život největší mikrobiální stimulací. U novorozence představuje první mikrobiální podněty. Děti s atopickou dermatitidou mají jiné složení střevní mikroflóry v porovnání s nealergickými dětmi. Manipulace se střevní mikroflórou během dětství je jednou z možností prevence nebo léčby atopické dermatitidy.

Jashin J. Wu, MD, Thao Nguyen U., MD, Kwun-Yee T. Poon, MS, b a Lisa J. Herrinton, PHDC  Los Angeles, Pasadena a Oakland

Souhrn: Z předchozích studií je známo, že u pacientů s psoriázou existuje větší výskyt autoimunitních onemocnění, než jaký je v obecné populaci. Tato studie zjišťovala vztah mezi psoriázou a 21 předem stanovenými autoimunitními onemocněními.

 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist