Pro zobrazeníní profilu autora je nutné být zaregistrován a přihlášen.

Souhrn: Kolagen je hlavní bílkovinou těla, v kůži udržuje pružnost a vitalitu. K obnově kolagenu mohou přispět některé látky. Nejdůležitější jsou bílkoviny, kyselina askorbová, zinek, měď, kyselina hyaluronová, antioxidanty a další látky. I vhodný jídelníček a pohybová aktivita mohou přispět k udržení kvality kolagenního vaziva.

VÝŽIVA A ATOPICKÝ EKZÉM Čtvrtek, 07. březen 2013

Souhrn: Atopický ekzém je onemocnění, u kterého změna životosprávy může vést ke zmírnění příznaků. Vhodné je dodržovat hypoalergenní dietu s vyloučením známých alergenů. Pomoci v léčbě mohou i některé nutriční doplňky či byliny. Na obalech potravin je pro alergiky v dnešní době označována přítomnost alergenů, což upravuje zákon.

Souhrn: Ochranné látky z rostlin dnes znovu využívá alternativní i moderní medicína. Rostlinné látky nesou řadu pozitivních účinků, podílejí se na ochraně nejen kůže, ale i celého organizmu. Jsou důležité v prevenci i při léčbě kožních i jiných onemocnění.

VITAMÍNY A OCHRANA KŮŽE Čtvrtek, 07. březen 2013

Souhrn:Vitamíny jsou esenciální organické látky, které reagují v oxidačně redukčních systémech. Jsou důležité pro činnost celého organizmu. Jejich funkce je důležitá též pro kůži. Jsou součástí enzymů a dějů, které zajišťují ochranu a kvalitu kůže.Jejich nedostatek nebo nadbytek se projevuje na kvalitě a ochraně kůže zejména při nedostatku vitamínů rozpustných v tucích. Mohou se uplatnit nejen v prevenci, ale i v léčbě některých kožních onemocnění.

 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist