Atopie a zlatý stafylokok

Čtvrtek, 03. prosinec 2009

Pacienti s atopickou dermatitidou mají kolonizovanou kůži zlatým stafylokokem, jehož exotoxin může spustit nebo posílit kožní zánět. Řada mediátorů je na to navázána a spolu s imunitní imbalancí a s prozánětlivým cytokinem IL-18 mohou atopický zánět posílit. Autoři zkoumali periferní krevní obraz (PBMC) v jeho proliferační odpovědi a také hladinu IL-18.

Diagnóza

Receptor fibroblastového růstového faktoru (FGFR)2 je regulován na základě rovnováhy FGF, heparan-sulfát proteoglykanů, FGFR2 izoforem, endogenních inhibitorů a mikroRNA molekul. FGFR2 signalizuje rozhovor s hedgehogem, morfogenetickým kostním proteinem a jinými regulačními sítěmi. Některé kongenitální skeletální poruchy s mutacemi FGFR2 ukazují kožní fenotypy, včetně akné, cutis gyrata a acanthosis nigricans.

Stanovení závažnosti pacientovy choroby je základem pro stanovení léčebné strategie.  Jenže kožní choroby nelze zařadit do nějakého schématu striktní klasifikace a dermatolog musí spoléhat na vlastní zkušenost. Byla vymyšlena spousta stupňových systémů, primárně pro lepší standardizaci v klinice. Za určitých okolností právě závažnost daného stavu pomůže klinikovi správně hodnotit a pak i léčit kožní choroby.

Antimikrobiální obrana kůže je částečně zajištěna RNázou7, abundantní ribonukleázou rohové vrstvy, která suprimuje antimikrobiální aktivity. Autoři zkoumají expresi a regulaci členů RNázové rodiny a endogenních RNnázových inhibitor-proteinů v epidermálních keratinocytech. Screening reverzní transkripce PCR ukazuje nejen RNázu 7, ale i RNázu 5, která zabíjí candidu albicans, stejně jako RNáza 1,-4, a RI.

Cholesterol a melanogeneze

Úterý, 01. prosinec 2009

Cholesterol je důležitou složkou stability membrán a je klíčový pro syntézu steroidů a vitaminu D3. Je to také významná složka bariéry v lidském stratum corneum. Steroidy jsou syntetizovány v epidermálních melanocytech, a tak autoři testovali souvislost estrogenových receptorů s modulační schopností cholesterolu.

Funkce vernix caseosa v hojení rány

Úterý, 01. prosinec 2009

Cílem autorů bylo zjistit, zda topická aplikace syntetického biofilmu podporuje a urychluje restaurování bariéry po poškození stripingem. Bylo vyzkoušeno mnoho sloučenin a významný účinek byl hlavně u vernix caseosa.

Autofagie – nejstarší imunita

Pondělí, 30. listopad 2009

Autofagie je biologický proces umožňující autodigesci vlastního cytosolu v období hladu nebo odstranění agregovaných cytoplazmatických proteinů, které jsou pro proteosomální digesci příliš velké, eliminuje přebujelé aberantní organely a čistí cytoplazmu od intracelulárních mikrobů. V posledních letech se však ukazuje, že má ještě další funkce: imunologické a regulační.

Kortikoidy mají též nepříznivé účinky v epidermis, včetně snížené diferenciace i proliferace a snížené homeostázy v bariéře. Na myši byla zkoumána prevence takové toxicity pomocí aplikace klobetazolu téže myši. Nicméně to nefungovalo, a tak připojili do aplikace PPARα, β/δ, γ a LXR a tím zlepšili bariérovou funkci. Aplikovali ciglitazon jako PPAR aktivátor, nebo s podobným účinkem klofibrát, nebo 22R (OH) cholesterol jako LXR aktivátor, čímž omezili expresi filaggrinu, lorikrinu a involukrinu.

Autofagozom a jeho membrána

Sobota, 28. listopad 2009

Formace autofagozomu, jakož i formace jeho membrány jsou stále záhadou. V podstatě formace autofagozomu je něco mezi kvasinkou a savčí buňkou s tím, že je zúčastněna spousta proteinů (autofago-related (Atg) proteins); první popis je od kvasinek. Nicméně - jak kvasinky, tak savčí buňky neposkytují dostatek informací ohledně molekulárních detailů, aby to vysvětlilo dvojmembránu auto-fagozomu.

Kathepsin K (catK) je lysosomální cystein proteáza se silnou aktivitou kolagenolytickou, kterou známe z resorpce kostí u osteoklastů. Nově je zjištěno, že je exprimován i v jiných tkáních, jako je kožní jizva nebo zánět. Autoři se pokusili sledovat jej imunoblotem a imunobarvením v kultuře fibroblastů. Role catK je patrná při internalizaci kolagenu I a IV, kde jde o degradaci kolagenu po endocytóze, ale proces se liší od degradace po metaloproteinase v extracelulárním prostoru.

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 9 z 27
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist