Záruka při koupi zboží

Sobota, 12. prosinec 2009
Hodnocení článku
(0 hlasy)

Dále v případech, kdy jako podnikatel, provozovatel nestátního zdravotnického zařízení, kupujete jakékoliv zboží, je třeba upozornit na skutečnost, že se režim záruky neřídí občanským zákoníkem s povinnou dvouletou záruční lhůtou, ale řídí se obchodním zákoníkem, který žádnou záruční lhůtu nestanoví.

Záruční lhůta musí být proto stanovena buď v kupní smlouvě, je-li uzavírána písemně, nebo musí být stanovena jednostranným prohlášením prodávajícího, který vám poskytuje záruku na určitou dobu v určitém rozsahu. Pokud tedy soukromý lékař jako podnikatel kupuje jakékoliv zboží, přístroje, nástroje, počítač, apod., nemůže se spolehnout na „zákonnou záruční lhůtu“, protože tato podle obchodního zákoníku není stanovena a musí žádat, aby byla uvedena buď ve smlouvě, je-li taková smlouva uzavírána, nebo není-li smlouva uzavírána, aby obdržel prohlášení o záruce od prodávajícího s podpisem a razítkem. V opačném případě by totiž nemohl záruku uplatnit.

RVD 4/2009, s. 73

Poslední úprava Sobota, 12. únor 2011
Administrátor 3

Administrátor 3

Pavel Tesárek

E-mail: pavel@aaastranky.cz

Tel.: +420 605 956 408

 

www stránky: www.aaastranky.cz E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist