MEDIÁTORY V KŮŽI

Úterý, 25. leden 2011
Hodnocení článku
(0 hlasy)

ISBN 80-902632-3-2
Vydání 1. Praha 2001

Autor: Doc. MUDr. Petr Arenberger, DrSc.
MUDr. Michaela Jírová

Grafická úprava: Jan Drhlík
Popis: formát 148 x 210 mm, 88 stran, vazba V1 /sešitová/
Cena: 89,00 Kč (vč. DPH)

Sešitové vydání textu osvědčených autorů je určeno odborné veřejnosti. Seznamuje s novinkami v oblasti některých – pro kůži významných – mediátorů a experimentálních postupů. Publikace je příspěvkem do mozaiky dermatologického výzkumu posledních desetiletí, který přinesl obrovský pokrok v poznání fyziologie kůže a patogeneze řady kožních chorob

 

 

 

 

PŘEDMLUVA

Dermatologický výzkum přinesl především v posledních desetiletích obrovský pokrok v úplném nebo částečném poznání fyziologie kůže i patogeneze řady kožních chorob. Prvky mozaiky jednotlivých experimentálních prací postupně sestavují stále zřetelnější obraz k pochopení dějů, které vedou ke vzniku konkrétní choroby. Nedá se říci, že bychom byli téměř na konci dlouhé cesty, objasňující bílá místa v patogenezi kožních chorob, ale také už zdaleka nejsme na začátku.

V první části předložené publikace jsme si kladli za cíl seznámit především dermatologickou veřejnost s novinkami v oblasti některých mediátorů, které mají význam pro kůži, v druhé části pak popisujeme několik experimentálních postupů vždy s jedním cytokinem, eikosanoidem a neuropeptidem, které vedou k hlubšímu poznání významu těchto mediátorů v kůži a v patogenezi psoriázy.

Jsme přesvědčeni, že kniha poskytne užitečný přehled o některých kožních mediátorech a ukáže komplikovanost základního dermatologického výzkumu, který přináší nové poznatky pro praktickou dermatologii.

Petr Arenberger

Michaela Jírová

Praha, leden 2001

Poslední úprava Pondělí, 19. srpen 2013
Administrátor 3

Administrátor 3

Pavel Tesárek

E-mail: pavel@aaastranky.cz

Tel.: +420 605 956 408

 

www stránky: www.aaastranky.cz E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist