Plísně, přírodní medicína a strava

Pátek, 14. leden 2011
Hodnocení článku
(0 hlasy)

Plísně jako příčina nemocí jsou vážným problémem hned v několika oborech medicíny. Nejčastěji se s nimi setkáváme v ordinaci kožního lékaře nebo gynekologa. Oba tito odborníci ví, jak je těžké je léčit, jak jsou vzdorné vůči běžným antimykotickým lékům a hlavně, jak často a úporně recidivují. Jsou také velmi častým důvodem, proč pacienti navštěvují ordinace  lékařů zabývajících se přírodní medicínou.

Přírodní medicína používá nejen jinou škálu léčiv, ale snaží se i o jiný pohled na příčiny nemocí a vtah jednotlivých orgánů a jejich vzájemné ovlivnění. Přírodní medicína si klade vždy jednu základní otázku, a tou jsou příčiny nemocí, a z nich pak vychází při strategii léčby. Jedním ze základních předpokladů je zde i to, že se snaží vždy vést pacienta k aktivnímu přístupu nejen k léčbě, ale i k dalším věcem, jako je vyvážená strava, pohyb, psychika a podobně. Ve vztahu k plísním je pomoc samotného nemocného mnohdy rozhodujícím momentem, od kterého se odvíjí konečný výsledek léčby.
    
Tak jako i u většiny dalších chronických nemocí, ani u plísní není příčina onemocnění jedna, ale jedná se o celý soubor na sebe navazujících příčin, které však nejsou stejné u všech nemocných. Zevní plísně z potravy a životního prostředí mají na vznik plísňového onemocnění  většinou jen zcela nepatrný vliv. Podle mých zkušeností  je zcela rozhodující podstatné přemnožení plísní ve vnitřním prostředí lidského organizmu. Začátek je vždy tam, kde tyto plísně za fyziologických okolností běžně žijí a tím je naše tlusté střevo. Zde jsou normální a zcela potřebnou součástí naší střevní mikroflóry, pomáhají dotrávení potravy a také k určité detoxikaci organizmu. A právě odsud může dojít k jejich přemnožení a z toho vyplývajícím dalším následkům na zdravotní stav.

Prvním předpokladem pro dysbiózu střevní je poškození sliznice tenkého střeva. To je většinou dlouhodobý proces, který má mnoho příčin. V prvním roce života se teprve formuje kvalita této sliznice a tím i střevní imunita, která tvoří podstatnou část naší celoživotní obranyschopnosti, zde závisí na kojení a stravě. Celý život však na tuto sliznici má vliv složení naší stravy, její stravitelnost. V případě snížení střevní imunity klesá schopnost odolnosti k nejrůznějším virovým či bakteriálním nemocem a ty jsou povětšinou léčeny antibiotiky. Antibiotika vedou ke zlepšení právě probíhající nemoci, ale zároveň vytvářejí podmínky k přemnožení plísní a vytvoření dysbiózy. Plísně se dostávají do tenkého střeva, kde vzhledem k přítomnosti ještě nestrávené stravy mají dostatek potravy, přemnožují se a následně zpětně poškozují sliznici střeva. Tento začarovaný kruh vede nejen k snižování obranyschopnosti, ale zároveň se zvyšuje propustnost střeva porušením bariery mezi střevem a krví a do krve se mohou dostávat různé toxické chemické látky ze střeva, ale také nestrávené molekuly bílkovin /zvláště lepek a kasein/, a to vše dále může být příčinou mnoha dalších nemocí. Samotné plísně se mohou rozšiřovat krevní či lymfatickou cestou do celého organizmu a různě nepříznivě ovlivnit orgány. Nejčastější cestou jejich ventilace jsou kůže a gynekologické orgány.
      
V tom, kde se u člověka problém projeví, hrají roli další skutečnosti. Tím je většinou oslabení určitých částí organizmu, které odpovídají energetickým okruhům, jak o nich mluví čínská medicína. Již mnoho let se přesvědčuji, jak geniální je pozorování starých čínských lékařů a jak jejich pohled na příznaky a diagnostická kriteria nám mohou být ku pomoci i v naší době, a to ještě mnohem dříve, než vidíme změny při běžných vyšetřovacích metodách. Není náhodou, že tam, kde jsou plísňové kožní problémy, shledáváme známky slabosti v energetickém okruhu plic a tlustého střeva, k nimž kůže náleží jako čistící orgán. Podobně u gynekologických plísňových problémů pak většinou najdeme slabost ledvinného okruhu. Případ od případu pak můžeme najít i další doprovodné příčiny, které pak upravují zvolený léčebný postup.

Přístup k léčbě:
Vzhledem k výše jmenovaným příčinám vzniku se přírodní léčba odvíjí od pročištění, regenerace a nastolení správné funkce střeva a střevní imunity. Toto musí být prvním krokem léčby, který přirozeně nemusí vést k vymizení příznaků a naopak někdy dokonce dochází k jejich zvýraznění, hlavně pokud se týká gynekologických výtoků. Přesto, že plísně normálně sídlí v tlustém střevě, je naším prvním a nejdůležitějším objektem léčebné pozornosti střevo tenké. Kromě pročištění je zde potřeba posílení slabších orgánů, a to individuálně podle diagnostiky toho kterého člověka. Já na to u svých pacientů využívám čínské fytoterapie, akupunktury, evropské bylinné terapie, homeopatie a podobně.  Rozhodně se nejedná o jednorázový proces, ale o několik měsíců trvající postupnou terapii.
Žádná  léčba mykotických potíží nemůže být úspěšná bez důkladné změny stravy. To je zřejmé nejen proto, že nesmíme podporovat růst plísní stravou, ale také proto, že jejich přemnožení závisí od funkce tenkého střeva a zažívání vůbec.

Téma stravy při plísňových nemocech je velmi složité a obsáhlé a mohu ho zde dotknout pouze okrajově. Obsahuje tři základní předpoklady:

1 - složení stravy by mělo odpovídat charakteru a schopnosti trávicího systému
2 - strava nesmí obsahovat potraviny, které podporují růst plísní
3 - ze stravy by měly být vyřazeny potraviny, které poškozují sliznici střeva

Ad 1: Současné složení stravy není pro naše zažívání vůbec prospěšné. Je založeno spíše na potřebách trhu a uspěchaného způsobu života než na tom, co skutečně potřebujeme.  Pro naše trávení je nezbytné, aby základem stravy byly obiloviny - spíše vařené v různých formách (zrno, kaše, těstoviny, noky atd.), tepelně upravená zelenina a luštěniny. Doplněné menším procentem masa, olejnatými semeny a ovocem jako dezertem. Tak tomu je ještě dnes v mnoha etnikách, kde se zachovalo tradiční stravování.

Ad 2: Jednoznačně nejhorší potravinou pro růst plísní je jednoduchý cukr. Ten je třeba vysadit zcela a naučit pacienty připravovat dezerty bez jednoduchého cukru a nahradit jej cukry regulovatelným. Možností je hodně, například tepelně upravené ovoce nebo obilné slady. Je to třeba, neboť bez sladké chuti v jídelníčku to nejde a pacienti strádají fyzicky i psychicky. Ale i když tento krok je důležitý, není zdaleka jediný.

Velkým problémem současné stravy  je syrová zelenina. Naše trávení není konstruováno na trávení většího objemu syrové stravy, klade to obrovský nárok na naši slinivku břišní, která velmi trpí. Nestrávená syrová zelenina se pak dostává do nižších oddílů střeva a zde je živnou půdou, potravou pro plísně. Móda syrových zeleninových salátů rozhodně není tím, co vede k ozdravení organizmu. Dalším nepříznivým zvykem je kombinace jednoduchého a složitého cukru: například - chleba s marmeládou či medem, buchty s povidly či cukrem, müsli s ovocem. Jednoduchý cukr zablokuje schopnost strávení cukru složitého, který pak opět putuje do dalších oddílů střeva jako základ pro jejich výživu.

Ad 3: V posledních desetiletích zde přispívá k zhoršení kvality střeva i fakt, že vzniká stále více metabolická zátěž na různé bílkoviny, a to především lepek a kasein. Je to způsobené jak nadužíváním mléčných výrobků a pečiva, jakož i zhoršením kvality střeva a jeho zvýšené propustnosti. Často je třeba tyto bílkoviny vyřadit z jídelníčku úplně, aby došlo k regeneraci střeva, jeho sliznice a střevní imunity. A to mnohdy i tehdy, když na tyto potraviny nezjistíme alergii.
   
Není jednoduché léčit plísně v organizmu, ale po mnoha letech mé praxe v přírodní medicíně mohu říct, že když má trpělivost lékař i pacient, jsou výsledky léčby velmi dobré. Jsem si vědoma, že můj přístup léčby je často zdůvodněn empiricky,  často jedinou kontrolou je zdraví mých pacientů. Nemám čas ani prostředky na potvrzení a ověření pomocí běžných výzkumných metod, ale zdraví lidí je rozhodující. Protože naši medicínu velmi často vyhledávají lidé, kteří již prodělali bez výsledku všechny medicínské způsoby léčby a nezřídka jsme „poslední možností“, je pro nás povzbudivé, že se i tito lidé často uzdravují.


MUDr. Vladimíra STRNADELOVÁ
Institut celostní medicíny
Na Florenci 19, Praha 1
http://institut.celostnimedicina.cz

Poslední úprava Pátek, 14. leden 2011
Administrátor 3

Administrátor 3

Pavel Tesárek

E-mail: pavel@aaastranky.cz

Tel.: +420 605 956 408

 

www stránky: www.aaastranky.cz E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist