VII. Novoveské dermatologické dny konané ve dnech 29.- 31.1.2010 v Luhačovicích

Pondělí, 08. únor 2010
Hodnocení článku
(0 hlasy)

Dermatologický kalendář bývá koncem ledna již sedmým rokem ve znamení Novoveských dermatologických dnů. Ani Luhačovice se letos nevyhnuly nebývalému návalu sněhu a spolu se zledovatělou vozovkou činily již ze samotné cesty do místa konání adrenalinový zážitek.

Slavnostního zahájení se ujal generální ředitel společnosti Royal Spa doktor Antonín Plachý, který přivítal účastníky v zaplněném sále kulturního domu Elektra. V prvním přednáškovém bloku zaujala poutavým výkladem primářka Čapková, která umožnila i „dospělákům“ nahlédnout do světa kožních chorob dětských pacientů. Doktorka Jiráková následně přednášela o léčbě psoriázy u dětí.

Druhý přednáškový blok odstartoval primář Horažďovský zajímavými případy z venerologie. S novinkami v péči o seboroickou dermatitidu seznámila přítomné J. Steinbauerová, kterou vystřídala doktorka Koutná s informacemi o novinkách v léčbě alopecií. Pokračovala kazuistická sdělení doktorky Nevoralové a primářky Faustmannové.

Společenský večer nás přenesl do centra Paříže. Velkolepě pojatá módní přehlídka poskytla letmý přehled o vývoji módy dnes již většinou překonaných módních stylů. Nadšení a příslovečná moravská dobrosrdečnost čišela ze všech aktérů, kteří v závěrečném defilé vytvořili úctyhodný „štrůdl“ včetně nebývale ukázněného malého psíčka. Kultivovaná Světlana Nálepková bravurně zastoupila subtilního „vrabčáka“ a písně z jejího repertoáru daly přítomným možnost k alespoň chvilkovému úniku do sladké Francie…

Sobotní dopoledne zahájil zajímavou přednáškou profesor Arenberger. Doktorka Benáková se zabývala léčbou psoriázy ve kštici a v tématu pokračoval rovněž docent Vašků. O možnostech tlumení bolesti u dětí s chronickým kožním onemocněním referovala primářka Bučková. Dětské kožní problematiky se týkala rovněž přednáška doktorky Valíčkové. O diagnostice nodulárního melanomu promluvila asistentka Arenbergerová a profesor Pizinger ukončil přednáškový blok praktickou dermatoonkologií. Před sobotním obědem vystoupila ještě docentka Rulcová s informacemi o mezoterapii a doktorka Koutná, která přednesla novinky z kongresu IMCAS v Paříži. Magistr Sklenář, autor knihy „Magistraliter receptura v dermatologii“, se věnoval problematice individuální přípravy léčivých přípravků. Docentka Pánková upozornila na psychosociální souvislosti lupénky a doktor Gkalpakiotis se zamyslel nad významem klasické léčby psoriázy. Doktorka Poláčková zdůraznila význam redukce mikrobiálního osídlení atopické kůže.

V závěrečném bloku přednášek vystoupila primářka Dobešová se sdělením o příčině kontaktní alergické dermatitidy rukou. Primář Šternberský přednesl bohatě obrazově dokumentovanou kazuistiku jihoamerické leishmaniózy. JUDr. Pavel Zajíc upozornil v právnicky zaměřené přednášce na hrozící rizika náhrady škody na zdraví v souvislosti s výkonem lékařského povolání.

Sobotní dopoledne bylo rovněž věnováno sekci zdravotních sester. Tato akce probíhala paralelně s hlavním programem konference. Ve dvou přednáškových blocích si tak v rolích přednášejících vzájemně vyměňovali své zkušenosti nejen sestry, ale také přítomní lékaři.
Jazzový večer v hotelu Miramare poskytl další prostor k neformálním diskusím o životě nejen na poli dermatologickém.

Poděkování patří všem organizátorům v čele s generálním ředitelem Royal Spa doktorem Antonínem Plachým, ředitelkou Veronikou Záhorskou a doktorkou Kateřinou Macháčkovou.

Zajíc, P.

Fotogalerie

Poslední úprava Čtvrtek, 28. říjen 2010
Administrátor 3

Administrátor 3

Pavel Tesárek

E-mail: pavel@aaastranky.cz

Tel.: +420 605 956 408

 

www stránky: www.aaastranky.cz E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
Všechna práva vyhrazena © 2008 - Referátový výběr
TOPlist